Nasz Zespół

 Cieszę się, że chcesz nas bliżej poznać….

Magdalena Kamińska Od wielu lat wspieram innych liderów, wolontariuszy, misjonarzy poprzez warsztaty, sesje Jeden dla Jednego, wykłady. Uczę praktycznych umiejętności prowadzenia rozmów duszpasterskich i uczniowskich. Od 2014 roku specjalizuję się w uczeniu przywództwa w duchu Servant Leadership, prowadząc służbę Leaderstyle. W 2020 roku otworzyłam Center of Servant Leadership Poland, ośrodek promujący filozofię Servant Leadership.

Od 2014 roku jestem Kierownikiem jedynych w Polsce Studiów Podyplomowych w zakresie Coachingu i Mentoringu Chrześcijańskiego. Jestem od kilkunastu lat certyfikowanym coachem, akredytowanym na profesjonalnym poziomie PCC ICF.

NASZ ZESPÓŁ

Hanna Tarnawska Leaderstyle

Hanna Tarnawska

Moim pragnieniem jest, aby teraz i tutaj było lepiej. Między ludźmi. Więcej dobrych, rozwijających relacji, więcej zrozumienia, przebaczenia, miłości, rozumianej jako działanie, a nie czucie. Aby każdy człowiek obdarzony wielkim, osobistym potencjałem, mógł go w pełni realizować. Wiem, że umiem zachęcać; jestem uważnym słuchaczem. Coachem i mentorem. Staram się nie doradzać, tylko stawiać pytania. W głębi serca nie czuję się liderem, ale prawie zawsze nim się staję. Ktoś mnie do tego powołuje, lub sama podejmuję zadanie. Z poczucia odpowiedzialności.

Anna Tomczyk Anna Tomczyk  

Kilka słów, które są szczególnie bliskie mojemu sercu i, mam nadzieję, pomogą Ci lepiej mnie poznać to:  towarzyszenie innym w ich duchowej drodze, okazywanie wsparcia, empatia, słuchanie, odkrywanie tego, co Bóg umieścił w ludzkich sercach i do czego nas wyposaża, znajdowanie celu tego, co właśnie wydarza się w życiu, dawanie zachęty do budowania osobistej relacji z Bogiem Kim jestem na co dzień?
Uczę języków – angielskiego i włoskiego. Prowadzę warsztaty i jestem liderem grup „Wyjście – od bólu do nadziei” (Stowarzyszenie Fala)

Alina Rawwo

Moją pasją jest motywowanie i wspieranie innych w przybliżaniu się do Boga i odnajdowaniu swojego miejsca w budowaniu Królestwa Bożego na ziemi. Ponad 30 lat pracy w międzynarodowym koncernie dało mi szerokie doświadczenie w obszarze zarządzania w różnych kulturach, jak również wspierania innych w rozwoju osobistym i zawodowym. Od ukończenia Szkoły Biblijnej w Wielkiej Brytanii w 1990 zaangażowana jestem w działalność lokalnego zboru Kościoła Zielonoświątkowego w Elblągu w różnych obszarach też takich jak służba wśród kobiet obejmująca mentoring i coaching. Ukończyłam Studia podyplomowe Coaching i Mentoring na WSTS w 2019 roku.

Klaudia Pyszczek

Wierzę, że każda ludzka historia kryje w sobie piękno i wyjątkowość, a w każdym z nas tkwi potencjał do zmian oraz siła do ich wdrożenia i podążania za nimi. I tak też żyję na co dzień: wierzę w ludzi, których spotykam na swojej drodze, kibicuję im z całego serca, patrzę na nich przez pryzmat tego, kim chcą być, o czym marzą, kim mogą być i co osiągnąć, do czego dążą. Lubię, bowiem, wartości i idee, marzenia i plany przekuwać w czyn. W czyn, działanie i konkret. Chętnie potowarzyszę ci w odkrywaniu twojej drogi: twojego powołania, służby, twoich wartości i potencjału. A jeżeli już swoją drogę znasz i stoisz właśnie przed jakąś zmianą bądź wyzwaniem, to z przyjemnością potowarzyszę ci w zmierzeniu się z nimi. Ukończyłam Coaching i mentoring chrześcijański w Wyższej Szkole Społeczno-Teologicznej w Warszawie, a w kręgu moich zainteresowań są: coaching wartości, przekonań, relacji oraz coaching transformacyjny.

Elżbieta Zabołotny

Lubię pomagać kobietom w ich życiowych i duchowych problemach przez indywidualne rozmowy.  Od wielu lat pracuję w Służbie Akademickiej Ruchu Chrześcijańskiego Mt28. Ruch Mt28 skupia się na pomocy ludziom w uwierzeniu w Pana Jezusa i staniu się Jego uczniem. W 2018 roku ukończyłam studia podyplomowe Coaching i Mentoring w Wyższej Szkole Teologiczno-Społecznej w Warszawie. Coaching jest wspaniałym narzędziem do pomocy w spojrzeniu na siebie w nowym świetle i dostrzeżeniu swojego ukrytego potencjału. Jestem magistrem biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Marita Jankowska

To co jest mi najbardziej bliskie to towarzyszenie ludziom w ich życiowej podróży. Postrzegam człowieka jako diament do odkrycia i to mnie zachwyca. Jestem farmaceutką, ale nie daję drugiemu człowiekowi gotowej recepty na życie. Tę receptę odkrywam razem z nim, ponieważ wierzę, że sam Bóg wpisuje receptę na życie w serce człowieka. W swojej pracy kieruję się dobrem człowieka. Potrafię słuchać, odkrywać potencjał oraz wartości, wzmacniać, motywować do działania i realizacji planów. W 2019 roku ukończyłam Coaching i Mentoring Chrześcijański w Wyższej Szkole Teologiczno-Społecznej w Warszawie. Pracuję również jako specjalista terapii uzależnień. Ukończyłam Studium Terapii Uzależnień w Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych w Gdańsku.

Beata Brzeźnicka

„Otwieram nowe drzwi, aby realizować marzenia, które daje mi Bóg.”

Moim marzeniem jest odważne realizowanie Bożego powołania i towarzyszenie innym w znajdowaniu swojej misji oraz wspieranie ich w rozwoju duchowym. Pragnę widzieć przełomy ludzi w relacji z Bogiem i z innymi, motywować do odważnego życia, zgodnego z wartościami, które pochodzą prosto od Boga i podejmowania wyzwań w służbie dla Niego. Moją pasją jest nauczanie i coaching. Na co dzień nauczam języka niemieckiego oraz religii w Społeczności Chrześcijańskiej, gdzie służę razem z mężem, prowadząc spotkania biblijne w małej grupie. Jestem inicjatorką spotkań dla kobiet i konferencji „Ważna i Odważna”. Bliskie relacje i spotkania z ludźmi dodają mi energii. Jestem otwarta i ciekawa ludzi. Czerpię autentyczną przyjemność z rozmowy. Dzięki Studiom Coachingu i Mentoringu Chrześcijańskiego rozwinęłam umiejętność uważnego słuchania. Moja cecha odpowiedzialności sprawia, że jeżeli się w coś angażuję, czuję emocjonalne zobowiązanie dotrzymania słowa i doprowadzenia sprawy do końca.

Inni ludzie o nas:

Uczyłam się przy Tobie określenia swoich motywacji celów i ich przydatności dla mojego życia, zarządzania czasem i planowania go wg 'Warszawskich standardów’. Dziękuję, że wspierałaś mnie, bez oceniania z pełną akceptacją tego kim jestem i jak do tego punktu doszłam.

Dziękuję za towarzyszenie mi w ostatnich miesiącach, które są miesiącami wielkich zmian. Myślę, że w każdej sferze mojego życia
byłam posilona twoim wsparciem. Czułam się wyjątkowo, gdy nie narzucałaś mi swoich rozwiązań, lecz szukałam odpowiedzi wewnątrz siebie, badając swoje serce. Pomogłaś mi wyznaczyć kierunek w którym chcę iść i zrozumieć, co jest dla mnie najważniejsze.

Nie często zatrzymywałam się nad sobą, aby dowiedzieć się, gdzie i jak chcę się poruszać. Nie rozumiałam, jak ważny dla mnie będzie kontakt z samą sobą, z własnymi pragnieniami, uświadomieniem ich sobie, przedkładaniem ich przed Bogiem. Teraz robię to regularnie. Najważniejsza jest świadomość, że On mnie prowadzi, uczy, koryguje i jestem Kochana w każdej sytuacji.

Chciałabym krótko podzielić się moim doświadczeniem z coachingu chrześcijańskiego w Państwa programie. Oczywiście, wiele można by tutaj opowiadać, bo przecież chodzi o sferę duchową, psychologiczną oraz społeczną. Zgłosiłam się do udziału w tym przedsięwzięciu, ponieważ zależało mi na tym, by się podbudować, podnieść po trudnej relacji, uwierzyć w siebie i swoje możliwości oraz uwierzyć w siebie i podjąć konkretne realne działania ku lepszej przyszłości. I to wszystko dzięki współpracy z Bogiem. Przyznam szczerze, że od poczatku zaczęłyśmy się dobrze dogadywać, zaufałam, że z jej pomocą mogę sobie pomóc i się rozwinąć.

Skupiłyśmy się na tym, by dostrzec moje dobre strony, zaplanować konkretne zadania, poznać zasoby, którymi dysponuję, odkryć to, co jeszcze gdzieś mnie blokuje przed działaniem i zmianą.
Jako że jestem we wspólnocie, dzięki naszym spotkaniom bardzo chciałam na nowo tam się zaangażować, otworzyć na ludzi, co też udaje mi się obecnie realizować.

Podjęłyśmy próbę walki z moimi lękami, szukałam odwagi w działaniu, by się nie zamykać, by się zmobilizować do aktywności.
Zrozumiałam, że porażka to jest też moje prawo, naturalna kolej w życiu, że się po prostu zdarza. Nie da się obejść bez porażek w życiu, pytanie tylko, co z tym robię, czy daję sobie prawo do nich. I czy daję do tego prawo innym ludziom.

Dzięki tym spotkaniom zmobilizowałam się do lepszego wykonywania obowiązków w pracy, nauki angielskiego, Szkoły Biblijnej, powrotu do wspólnoty, wiary w siebie i pewności, wdzięczności Bogu za to, co daje, rozmów z psychologiem – po prostu każdego dnia walczę o siebie, z Bogiem.
Spotkania wiele mi dały również, jeśli chodzi o tę społeczną sferę – mogłam się spotkać z drugim człowiekiem, porozmawiać, czego bardzo jestem też spragniona w tym trudnym czasie epidemii. Relacje są dla mnie bardzo ważne.

Bardzo przydatne warsztaty, które pomagają w budowaniu zespołu przywódczego kościoła. Prowadzące wykazują się bardzo dużą wiedzą, profesjonalizmem. Przygotowują bardzo starannie ćwiczenia. Warsztaty były dopasowane do naszych potrzeb, w praktyczny sposób przełożyły się na wzrost wzajemnych relacji, bliskości i otwartości w zespole. Zajęcia pomogły nam w sprecyzowaniu wizji i celów kościoła.

Magda i Hania prowadziły z nami zajęcia dotyczące budowania kościoła. Z wielkim wyczuciem i delikatnością umiały nadać kierunek oraz kształt naszej pracy. Atmosfera zachęty i inspirowania pozwalały, że odważnie mogliśmy podchodzić do tematów i wyzwań. Umiały dostosować tempo pracy. Widać i czuć było wielkie zaangażowanie oraz kompetencje.

Warsztaty pomogły mi zrozumieć i w praktyczny sposób zastosować wiedzę ze Słowa Bożego o budowaniu relacji w kościele  między liderami i członkami kościoła. Przybliżyły mi  istotne tematy, na które wcześniej nie zwracałem uwagi.

Warsztaty dotykały mojego ducha i moją duszę. Czułem Boże działanie , obecność Bożą. Namaszczenie. Zmieniły mój punkt patrzenia.

Warsztaty Leaderstyle

-krystalizują wizję i wartości kościoła

-pomagają budować relacje w zespole liderów

-uświadamiają liderom ich potencjał

Wskazówki, jakie otrzymaliśmy, w praktyczny sposób przekładają się na naszą pracę w kościele.

Polecam warsztaty dla każdego zespołu liderów, który myśli o wzroście przywództwa.